Powiększenie ust

Home » Chirurgia plastyczna » Twarz » Powiększenie ust

W obecnych czasach Rozmiar ust jest kwestią gustu i upodobań, jednak są pewne wytyczne, które określają optymalny kształt i wygląd ust, dlatego powinno się wykonywać zabiegi zgodnie z tymi zaleceniami.

Zabiegów korygujących usta jest wiele. Można podzielić je na zabiegi trwale lub tymczasowo korygujące kształt ust.

Zabiegi chirurgiczne powoduję trwałą korekcję kształtu ust zarówno można uzyskać zwiększenie objętości jak i kształt ust.
Zabiegi niechirurgiczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego dają wzrost objętości oraz zmianę konturu.

Zabiegi zwiększające objętość ust:

  • Implanty silikonowe są stosowane w celu trwałego zwiększenia objętości ust. Zabieg polega na wprowadzeniu implantu w wykonanym tunelu pod czerwienią wargową. Procedura praktycznie nie pozostawia blizn, wykonuje się jedynie drobne nacięcia w kontach ust przez które wprowadza się implanty dla górnej i dolnej wargi.
  • Przeszczep korium wykonuje się u pacjentów którzy nie decydują się na implanty silikonowe. Zabieg polega na pobraniu fragmentu skóry właściwej, która pozbawia się naskórka i po uformowaniu z niej „wałeczka”, kształtem przypominającego implant silikonowy, wprowadza podobnie jak implant w wytworzonym tunelu pod czerwienią wargową. Jest to przeszczep własnej skóry.
  • Przeszczep tłuszczu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z innej okolicy i przeszczepieniu w obszarze czerwieni wargowej, jednak efekty tego zabiegu są niezadowalające gdyż tłuszcz często się wchłania w tej okolicy.

Zabieg zmniejszający usta:

Redukcja wargi to zabieg, który zmniejsza wargę lub koryguje tzw. wargę podwójną. Cięcie jest wykonywane na wewnętrznej powierzchni wargi co nie pozostawia widocznej blizny.

CZAS ZABIEGU:

około 1 godziny

POBYT Z KLINICE:

zabieg wykonywany w divybie ambulatoryjnym, pacjent wychodzi do domu po zabiegu

WIZYTA KONTROLNA:

po tygodniu i po miesiącu

BADANIA DO ZNIECZULENIA MIEJSCOWEGO:

morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV

BADANIA DO ZNIECZULENIA OGÓLNEGO:

grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG

dolna część kobiecej twarzy