Korekcja uszu

Home » Chirurgia plastyczna » Twarz » Korekcja uszu

Otoplastyka, czyli chirurgia plastyczna ucha, to zabieg estetyczny, który zmienia rozmiar, położenie lub proporcje uszu. Wynik operacji korekcji uszu różni się znacznie w zależności od pożądanych zmian, ale procedury te ogólnie poprawiają pewność siebie, szczególnie u dzieci i nastolatków.

Otoplastyka zapewnia trwałą poprawę wyglądu uszu dzięki dyskretnie umieszczonym nacięciom, a tym samym brak widocznych blizn. W ten sposób otoplastyka przywraca zrównoważony wygląd twarzy i łagodzi niepokój społeczny i emocjonalny.

Odstające uszy

Odstające uszy są spowodowane nadmiarem chrząstki za uchem, który powoduje, że uszy wyraźnie odstają z boków głowy. Aby uszy leżały bardziej płasko, z tylnej części ucha usuwa się klin chrząstki. Proces zamykania nacięcia przybliża całą strukturę ucha do głowy. Poprawa wyglądu wystających uszu może pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu drwin społecznych, z którymi mogą spotykać się dzieci i dorośli.

Po zabiegu przez pierwsze 3 dni pacjent pozostaje w opasce bandażowej (opatrunek). Na pierwszej kontroli usuwany jest opatrunek i zakładana jest zwykła opaska, którą należy nosić przez 24 godziny na dobę przez pierwsze 3 tygodnie, a potem przez kolejne 2-3 tygodnie tylko na czas spania. Po pierwszej zmianie opatrunku można umyć głowę. Szwy są usuwane po 10-12 dniach od zabiegu. Finalny kształt ucho przyjmuje po nawet kilku miesiącach.

EFEKT KOŃCOWY:

po kilku miesiącach

ZDOLNOŚĆ DO PRACY:

po 2-3 dniach praca przy biurku

CZAS ZABIEGU:

1 godzina

ZNIECZULENIE:

ogólne lub miejscowe

SPORT:

po 4-6 tygodniach

NIEDOGODNOŚCI::

brak kąpieli w wannie przez 4 tygodnie (prysznic możliwy po 3 dni).

WIZYTA KONTROLNA:

po 3 dni , 10 dni i 3 miesiącach (Przed opuszczeniem kliniki pacjent zostaje poinformowany o dalszym postępowaniu. Ważny jest bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem w okresie rekonwalescencji i regularne wizyty kondivolne)

Najczęściej zadawane pytania

Ile lat musi mieć dziecko, aby poddać się korekcji uszu?

Operacja uszu może zwiększyć pewność siebie Twojego dziecka i jest zabiegiem o niskim ryzyku, który można wykonać u dzieci w wieku powyżej ośmiu lat.

Jak wykonuje się otoplastykę (KOREKCJA USZU)?
Po zabiegu pacjent otrzyma szczegółowe instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym informacje o normalnych objawach, których będzie doświadczał oraz o procesie rekonwalescencji.
Jak będą wyglądały blizny po operacji ucha?

Lokalizacja nacięć będzie w dużej mierze zależeć od tego, jakie zmiany pacjent chce wprowadzić. Można jednak oczekiwać, że nacięcia będą wykonywane w niepozornych miejscach, z tyłu ucha, gdzie łączy się z głową.

Jakiego okresu rekonwalescencji można się spodziewać i kiedy można wznowić normalną aktywność?

Lokalizacja nacięć będzie w dużej mierze zależeć od tego, jakie zmiany pacjent chce wprowadzić. Można jednak oczekiwać, że nacięcia będą wykonywane w niepozornych miejscach, z tyłu ucha, gdzie łączy się z głową.

ucho kobiece dłoń

Wymagane badanie przed zabiegiem:

  • MORFOLOGIA KRWI
  • GRUPA KRWI
  • APTT + INR
  • JONOGRAM
  • EKG (PO 40 ROKU ŻYCIA)
  • anty HBs, HBs antygen, HCV
  • Wymagane dodatkowe badania zostaną omówione podczas konsultacji