Plastyka brzucha

Home » Chirurgia plastyczna » Sylwetka » Plastyka brzucha

Plastyka brzucha, znana również jako „abdominoplastyka”, to zabieg mający na celu zauważalną poprawę wyglądu brzucha, poprzez plastykę mięśni oraz usuwanie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Kobiety i mężczyźni w każdym wieku zazwyczaj pragną tego zabiegu kosmetycznego, gdy dieta i ćwiczenia nie zapewniają zadowalających rezultatów.

Może również usunąć niektóre, jeśli nie wszystkie rozstępy w podbrzuszu.

Zabieg jest popularny po ciąży( optymalny czas to 12 miesięcy od porodu), masywnej utracie wagi lub gdy zwiotczały brzuch z osłabionymi mięśniami pogarsza sylwetkę.

Podczas tej procedury chirurgicznej dr Rami Alshekh usunie luźną skórę brzucha i wzmocni napięcie mięśni specjalnymi szwami oraz wykona liposukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha i talii.

Po ponownym nałożeniu pozostałej skóry można również zmienić położenie pępka.

Pełna plastyka brzucha

Operacja składa się z trzech procedur chirurgicznych polegających na

 • liposukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej brzucha
 • wycięcia nadmiaru luźnej skóry brzucha
 • zamknięcie przepukliny kresy białej ( rozstęp pomiędzy prostymi mięśniami brzucha), która zazwyczaj występuje po przebytej ciąży.

Zaletą tych wszystkich procedur jest jędrność skóry oraz widoczne zwężenie talii.

Częściowa plastyka brzucha

Jest to często określane mianem „mini plastyki brzucha” lub dolna plastyka brzucha ponieważ skupia się na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu poniżej pępka. Zabieg wykonuje się u pacjentów, którzy nie przeszli kwalifikacji do pełnej plastyki brzucha. Ta operacja zalecana jest dla pacjentów z minimalnym nadmiarem skóry i nie stanowi przeciwskazania do pełnego odsysania brzucha.

Dr Rami Alshekh stosuje do powyższych operacji dodatkową technologię plazmy argonowej (ArgoPlasma), która daje pacjentowi wyższą skuteczność i szanse na bardziej napiętą i jędrną skórę.

Brzuch z liniami cięcia chirurgicznego

EFEKT KOŃCOWY:

po kilku miesiącach

ZDOLNOŚĆ DO PRACY:

po 1 -2 tygodniach (praca przy biurku)

RODZAJ ZNIECZULENIA ORAZ POBYT:

ogólne – 2-3 noce w klinice

CZAS ZABIEGU:

2–3 godziny

SPORT:

po 2-3 miesiącach

WIZYTA KONTROLNA:

po tygodniu , po miesiącu i po 3 miesiącach (przed wyjściem z kliniki pacjent zostaje poinformowany o dalszym postępowaniu. Ważny jest bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem w okresie rekonwalescencji i regularne wizyty kondivolne)

NIEDOGODNOŚCI:

brak kąpieli w wannie przez 4 tygodnie (prysznic możliwy po 3 dniu). Odzież uciskową należy nosić przez 4 – 6 tygodni w dzień iw nocy. Odsysane obszary są wrażliwe na nacisk. Ból po liposukcji oraz plastyce brzucha jest podobny do bólu mięśni, ale ustępuje po kilku dniach.

Wymagane badanie przed zabiegiem:

 • MORFOLOGIA KRWI
 • GRUPA KRWI
 • APTT + INR
 • JONOGRAM
 • D-dimery
 • EKG (PO 40 ROKU ŻYCIA)
 • anty HBs, HBs antygen, HCV
 • Wymagane dodatkowe badania zostaną omówione podczas konsultacji

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo utrzymują się wyniki plastyki brzucha?
O ile nie dojdzie do kolejnej ciąży lub znacznego przyrostu masy ciała, wyniki powinny być trwałe, chociaż chirurgia plastyczna nie zapobiegnie skutkom normalnego starzenia się. Gdy skóra zostanie napięta, z wiekiem stanie się nieco luźniejsza, ale nie za bardzo. Jeśli jednak przybierzesz, a następnie stracisz na wadze po operacji plastyki brzucha, skóra brzucha może się ponownie rozciągnąć, co negatywnie wpłynie na ogólny kontur. Podobnie, jeśli zajdziesz w ciążę, twój brzuch ponownie się poluzuje. Z tego powodu najlepiej poczekać. Jeśli pacjent planuje schudnąć, powinien zrobić to przed zabiegiem.
Jakiego okresu rekonwalescencji mogę się spodziewać i kiedy mogę wznowić normalną aktywność?
Po zabiegu pacjent otrzyma szczegółowe instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym informacje o normalnych objawach, których będzie doświadczał oraz o procesie rekonwalescencji.
Jak będą wyglądały blizny?
Nacięcie do pełnej abdominoplastyki zwykle przebiega od kości biodrowej do kości biodrowej i może mieć kształt litery V lub U z/bez wokół pępka, dzięki czemu bliznę można ukryć w bikini. Kształt i długość nacięcia zostanie ustalona na podstawie preferencji oraz wymaganej ilości korekcji. Może być również nacięcie wokół pępka. Dr Rami Alshekh może umieścić nacięcie tak nisko, jak to możliwe; może być ukryte w okolicy kości łonowej. Usuwana skóra brzucha znajduje się poniżej pępka.