Dolna plastyka brzucha

Home » Chirurgia plastyczna » Sylwetka » Dolna plastyka brzucha

Dolna plastyka brzucha, znana również jako „Mała Plastyka Brzucha” lub „Mini Abdominoplastyka”, jest podobna do pełnej procedury Plastyki Brzucha.

Jednak nacięcie jest znacznie mniejsze w przypadku mini plastyki brzucha. Ten zabieg jest często zalecany pacjentom z kilkoma rozstępami, luźną skórą lub nadmiarem tłuszczu w dolnej części brzucha.

Efekty plastyki brzucha są długotrwałe, ale mogą mieć na nie wpływ w przypadku zajścia w ciążę, oraz znacznego przyrostu masy ciała.

EFEKT KOŃCOWY:

po kilku miesiącach

ZDOLNOŚĆ DO PRACY:

po 5-7 dniach (praca przy biurku)

RODZAJ ZNIECZULENIA ORAZ POBYT:

ogólne – 1-2 noce w klinice

SPORT:

po 3-4 tygodniach

WIZYTA KONTROLNA:

kondivolna: po tygodniu , po miesiącu i po 3 miesiącach (Przed opuszczeniem kliniki pacjent zostaje poinformowany o dalszym postępowaniu.
Ważny jest bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem w okresie
rekonwalescencji i regularne wizyty kondivolne)

NIEDOGODNOŚCI:

brak kąpieli w wannie przez 4 tygodnie (prysznic możliwy po 2 dni). Odzież uciskową należy nosić przez 4-6 tygodni w dzień iw nocy. Odsysane obszary są wrażliwe na nacisk. Ból po liposukcji jest podobny do bólu mięśni, ale ustępuje po kilku dniach.

Wymagane badanie przed zabiegiem:

  • MORFOLOGIA KRWI
  • GRUPA KRWI
  • APTT + INR
  • JONOGRAM
  • D-dimery
  • EKG (PO 40 ROKU ŻYCIA)
  • anty HBs, HBs antygen, HCV
  • Wymagane dodatkowe badania zostaną omówione podczas konsultacji
talia

Najczęściej zadawane pytania

Czy pacjent może poddać się mini plastyce brzucha obok innych zabiegów?

Tak, można połączyć mini plastykę brzucha z kilkoma innymi zabiegami, takimi jak lifting ciała, lifting ramion, lifting ud i powiększanie pośladków. Wszystko czego efektem jest lepsze konturowanie i modelowanie. Skonsultuj się z dr Ramim, aby uzyskać bardziej spersonalizowaną poradę.

Jak odzyskać siły po mini plastyce brzucha?

Chirurg może zalecić unikanie podnoszenia ciężarów w okresie rekonwalescencji. Na początku mogą pojawić się siniaki i dyskomfort. Ćwiczenia oddechowe, techniki pozycjonowania, a czasem nawet fizjoterapia pomogą złagodzić każdy rodzaj bólu, którego pacjent może doświadczać i przyspieszyć powrót do zdrowia.