Brzuch jak marzenie
Home »
Dieta oraz wysiłek fizyczny nie zawsze gwarantują nam poprawę wyglądu sylwetki. Kiedy te dwie metody nie działają w wystarczający sposób, możemy zastanowić się, czy nie warto iść w kierunku operacji estetycznej i zastosować chirurgiczną metodę pozbycia się tkanki tłuszczowej.
W niektórych przypadkach, szczególnie po ciąży lub na skutek utraty znacznej masy ciała liposukcja, która zazwyczaj jest zalecana, przestaje być optymalnym rozwiązaniem dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki. W takich przypadkach warto rozważyć pełną plastykę brzucha (abdominoplastyka) i połączyć trzy procedury w jedną. – Po pierwsze – wzmocnienie napięcia mięśnia prostego brzucha, gdyż osłabione mięśnie brzucha pogarszają wygląd sylwetki –
tłumaczy dr Rami Alshekh, chirurg plastyczny. – Po drugie można zastosować wycięcie nadmiaru skóry albo usunąć niektóre fragmenty. Po trzecie można wykonać liposukcję tkanki tłuszczowej z brzucha i talii metodą ultradźwiękową.
Rekonwalescencja po abdominoplastyce przebiega dłużej niż przy innych procedurach w chirurgii plastycznej. Najdłużej utrzymującym się dyskomfortem jest uczucie ściągnięcia mięśnia brzucha, które mija po około 2-3 tygodniach. Obrzęk ustępuje stopniowo i może trwać w niektórych przypadkach nawet do pół roku. Należy go traktować jako następstwo operacji, a nie jako komplikację. Do pracy biurowej pacjent może wrócić po około 2-3 tygodniach.
– Pełna plastyka brzucha jest procedurą prozdrowotną, ponieważ ma na celu nie tylko uzyskanie estetycznego wyglądu brzucha, ale również poprawę jakości życia. Dzięki niej skóra odzyskuje jędrność, a pacjent płaski brzuch i widoczne zwężenie talli – mówi dr Rami Alshekh. – Operacja pełnej plastyki brzucha jest jedną z największych i najpoważniejszych procedur w chirurgii plastycznej. Trzeba uważnie analizować stan zdrowia pacjenta przed operacją oraz zadbać o pewne szczegóły podczas operacji, jak i po. Współpraca pacjenta z chirurgiem, przestrzeganie zaleceń po zabiegu są niezmiernie ważne i skutkują trwałym efektem.