Zmniejszenie piersi (Redukcja piersi)

Home » Chirurgia plastyczna » Piersi » Zmniejszenie piersi (Redukcja piersi)

Redukcja piersi (mammoplastyka) – rozwiązuje problem dużych, obwisłych i nierównych piersi, zmniejsza się objętość piersi oraz opadające sutki i rozciągnięte otoczki (ciemniejszy obszar wokół sutków), przywracając młody kształt i unosząc piersi.
Duże piersi są obciążeniem dla ramion i pleców, jeśli są nieproporcjonalne do ciała tej osoby. Zmniejszenie piersi nie tylko poprawia wygląd osoby, ale także uwalnia ją od obciążeń fizycznych i emocjonalnych.

W przeciwieństwie do powiększania piersi, zmniejszenie koncentruje się na zmianie pozycji i kształtu piersi, a nie tylko na poprawie objętości.

Zazwyczaj te stany występują z powodu ciąży, karmienia, przyrostu lub utraty wagi, normalnego starzenia się lub dziedziczności.

EFEKT KOŃCOWY:

4 – 6 miesiące

ZDOLNOŚĆ DO PRACY:

po 5 -14 dniach (praca przy biurku)

RODZAJ ZNIECZULENIA ORAZ POBYT:

ogólne – (1-2 noce w klinice)

SPORT:

po 8-12 tygodniach

WIZYTA KONTROLNA:

po tygodniu , po miesiącu i po 3 miesiącach (Przed opuszczeniem kliniki pacjent zostaje poinformowany o dalszym postępowaniu. Ważny jest bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem w okresie rekonwalescencji i regularne wizyty kondivolne)

NIEDOGODNOŚCI:

Brak kąpieli w wannie przez 4 tygodnie (możliwość kąpieli pod prysznicem po 3 dniach). Stanik sportowy należy nosić przez około 8 tygodni w dzień i w nocy. Kształt piersi oraz obrzęki i przebarwienia normalizują się w ciągu pierwszych 2-12 tygodni.

Wymagane badanie przed zabiegiem:

  • MORFOLOGIA KRWI
  • GRUPA KRWI
  • APTT + INR
  • JONOGRAM
  • D-dimery
  • USG PIERSI LUB MAMMOGRAFIA
  • EKG (PO 40 ROKU ŻYCIA)
  • anty HBs, HBs antygen, HCV
  • Wymagane dodatkowe badania zostaną omówione podczas konsultacji
Kobieta trzymająca się za pierś

Najczęściej zadawane pytania

Jak będą wyglądały blizny?
Różnią się one w zależności od rodzaju nacięcia, które zasugeruje dr Rami Alshekh podczas konsultacji.
Powszechna metoda podnoszenia piersi obejmuje trzy nacięcia:
Wokół otoczek; rozciąga się w dół od otoczek do fałdów piersi; poziomo wzdłuż fałd piersi

Chociaż linie nacięcia są trwałe, w większości przypadków będą mało widoczne i znacznie się poprawią z czasem. Dr Rami Alshekh dokłada wszelkich starań, aby umieścić blizny w ukrytych miejscach i zminimalizować je, mając na celu osiągnięcie pożądanych rezultatów przy jak najkrótszej bliźnie.

Jak przebiega zabieg liftingu piersi?

Różne techniki usuwania skóry piersi i kształtowania piersi określają lokalizację nacięć i powstałych blizn. Chirurg wybierze technikę na podstawie rozmiaru i kształtu piersi, rozmiaru i pozycji otoczki, stopnia zwiotczenia piersi, jakości i elastyczności skóry oraz ilości dodatkowej skóry.

Jakiego okresu rekonwalescencji można się spodziewać i kiedy można wznowić normalną aktywność?
Powrót do normalnego poziomu aktywności i pracy zajmie około 10 do 15 dni. Po zabiegu pacjentka otrzyma szczegółowe informacje dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym informacje o normalnych objawach, których będzie pacjentka doświadczała oraz o procesie rekonwalescencji.
Jak długo utrzymają się wyniki?

Piersi nie powinny powrócić do przedoperacyjnego opadania, zakładając, że nie ma znacznych wahań wagi lub pacjentka nie będzie przechodziła ciąży. Może wystąpić pewne osiadanie, ale nowa pozycja brodawki powinna pozostać nienaruszona.

Jakie inne zabiegi można wykonać jednocześnie z podniesieniem piersi?

Część pacjentek decyduje się również na abdominoplastykę w tym samym czasie co lifting piersi, ale można również rozważyć inne dodatkowe zabiegi, takie jak lifting ramion czy liposukcja.

Jak szybko po ciąży można wykonać lifting piersi?

Pomniejszenie piersi można zwykle wykonać około roku po porodzie.

Kiedy powinnam rozważyć operację zmniejszenia piersi?
Jeśli pacjentka cierpi na ból szyi, pleców i ramion z powodu ciężkich piersi lub jeśli są nieproporcjonalnie duże w stosunku do ciała, jeśli pacjentka nie jest zadowolona z dużego wyglądu swoich piersi.