Podniesienie piersi

Home » Chirurgia plastyczna » Piersi » Podniesienie piersi

Mastopeksja

Podniesienie piersi rozwiązuje problem obwisłych i nierównych piersi, opadające sutki i rozciągnięte otoczki (ciemniejszy obszar wokół sutków), przywracając młody kształt i unosząc piersi.
Jeśli objętość piersi jest zbyt mała lub zbyt duża, oprócz liftingu może być zalecane powiększenie lub zmniejszenie piersi.

W przeciwieństwie do powiększania piersi, lifting piersi koncentruje się na zmianie pozycji i kształtu piersi, a nie tylko na poprawie objętości.

Podniesienie piersi może być korzystne, jeśli pacjentka ma znaczne obwisłe piersi, a sutki znajdują się w fałdzie piersi lub poniżej. Zazwyczaj te stany występują z powodu ciąży, karmienia, przyrostu lub utraty wagi, normalnego starzenia się lub dziedziczności.

 

 Lifting piersi:

 • Poprawia kształt, projekcję i symetrię piersi
 • Przywraca jędrny wygląd piersi i pomaga zapewnić długotrwałe rezultaty
 • Może stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę i bardziej młodzieńczy wygląd
 • Może pomóc przywrócić wygląd piersi sprzed ciąży.
Piersi kobiece z liniami cięcia chirurgicznego

EFEKT KOŃCOWY:

4 – 6 miesiące

ZDOLNOŚĆ DO PRACY:

po 5 -14 dniach (praca przy biurku)

RODZAJ ZNIECZULENIA ORAZ POBYT:

ogólne – (1-2 noce w klinice)

SPORT:

po 8-12 tygodniach

WIZYTA KONTROLNA:

po tygodniu , po miesiącu i po 3 miesiącach (Przed opuszczeniem kliniki pacjentka zostaje poinformowany o dalszym postępowaniu. Ważny jest bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem w okresie rekonwalescencji i regularne wizyty kontrolne)

NIEDOGODNOŚCI:

Brak kąpieli w wannie przez 4 tygodnie (możliwość kąpieli pod prysznicem po 3 dniach). Stanik sportowy należy nosić przez około 8 tygodnie w dzień iw nocy. Kształt piersi oraz obrzęki i przebarwienia normalizują się w ciągu pierwszych 2-12 tygodni.

Wymagane badanie przed zabiegiem:

 • MORFOLOGIA KRWI
 • GRUPA KRWI
 • APTT + INR
 • JONOGRAM
 • D-dimery
 • USG PIERSI LUB MAMMOGRAFIA
 • EKG (PO 40 ROKU ŻYCIA)
 • anty HBs, HBs antygen, HCV
 • Wymagane dodatkowe badania zostaną omówione podczas konsultacji

Najczęściej zadawane pytania

Jak będą wyglądały blizny?
Różnią się one w zależności od rodzaju nacięcia, które zasugeruje dr Rami Alshekh podczas konsultacji.
Powszechna metoda podnoszenia piersi obejmuje trzy nacięcia:
Wokół otoczek; rozciąga się w dół od otoczek do fałdów piersi; poziomo wzdłuż fałd piersi

Chociaż linie nacięcia są trwałe, w większości przypadków będą mało widoczne i znacznie się poprawią z czasem. Dr Rami Alshekh dokłada wszelkich starań, aby umieścić blizny w ukrytych miejscach i zminimalizować je, mając na celu osiągnięcie pożądanych rezultatów przy jak najkrótszej bliźnie.

Jak przebiega zabieg liftingu piersi?
Różne techniki usuwania skóry piersi i kształtowania piersi określają lokalizację nacięć i powstałych blizn. Chirurg wybierze technikę na podstawie rozmiaru i kształtu piersi, rozmiaru i pozycji otoczki, stopnia zwiotczenia piersi, jakości i elastyczności skóry oraz ilości dodatkowej skóry.
Jeśli pacjentka czuje, że piersi są za duże lub za małe, dr Rami może zalecić zmniejszenie lub powiększenie piersi zamiast podnoszenia piersi.
Jakiego okresu rekonwalescencji można się spodziewać i kiedy można wznowić normalną aktywność?
Powrót do normalnego poziomu aktywności i pracy zajmie około 10 do 15 dni. Po zabiegu pacjentka otrzyma szczegółowe informacje dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym informacje o normalnych objawach, których będzie pacjentka doświadczała oraz o procesie rekonwalescencji.
Jak długo utrzymają się wyniki?
Jeśli podniesienie piersi zostanie wykonane prawidłowo, Twoje piersi nie powinny powrócić do przedoperacyjnego opadania przez dziesięciolecia, zakładając, że nie ma znacznych wahań wagi lub pacjentka nie będzie przechodziła ciąży. Może wystąpić pewne osiadanie, ale nowa pozycja brodawki powinna pozostać nienaruszona.
Jakie inne zabiegi można wykonać jednocześnie z podniesieniem piersi?
Część pacjentek decyduje się również na abdominoplastykę w tym samym czasie co lifting piersi, ale można również rozważyć inne dodatkowe zabiegi, takie jak redukcja piersi, lifting ramion czy liposukcja.
Jak szybko po ciąży można wykonać lifting piersi?
Podnoszenie piersi można zwykle wykonać około roku po porodzie.