Podniesienie piersi z jednoczesnym powiększeniem

Home » Chirurgia plastyczna » Piersi » Podniesienie piersi z jednoczesnym powiększeniem

Zabieg podniesienia piersi z jednoczesnym ich powiększeniem jest procedurą łączącą zarówno augmentację (powiększanie piersi) oraz lifting piersi (mastopeksja).

Ten zabieg rozwiązuje problem obwisłych i nierównych piersi, z małą objętością piersi oraz opadające sutki i rozciągnięte otoczki (ciemniejszy obszar wokół sutków), przywracając młody kształt i unosząc piersi.

W przypadku braku możliwości uzyskania odpowiedniej projekcji piersi po samym podniesieniu, lub gdy pacjentka chce uzyskać większy rozmiar piersi dodatkowo stosuje się implanty silikonowe lub przeszczep własnej tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu.

Podniesienie piersi może być korzystne, jeśli pacjent ma znaczne obwisłe piersi, a sutki znajdują się w fałdzie piersi lub poniżej. Zazwyczaj te stany występują z powodu ciąży, karmienia, przyrostu lub utraty wagi, normalnego starzenia się lub dziedziczności.

Lifting piersi z jednoczesnym powiększeniem:

 • Poprawia kształt, projekcję i symetrię piersi
 • Przywraca jędrny wygląd piersi i pomaga zapewnić długotrwałe rezultaty
 • Może stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę i bardziej młodzieńczy wygląd
 • Może pomóc przywrócić wygląd piersi sprzed ciąży.

WEWNĘTRZNE PODNIESIENIE PIERSI:

Jednak dzięki metodzie wewnętrznego podniesienia piersi, opracowanej przez dr Constantin Stan, duża ilość pacjentek, która została wcześniej zakwalifikowana do klasycznej łączonej operacji powiększenia piersi implantami z podniesieniem, uzyskała ładny i jędrny kształt tylko z jedną niewielką blizną ukrytą w fałdzie podpiersiowym.

Podniesienie z użyciem implantów rozwiązuje problem obwisłych i nierównych piersi, opadających sutków i rozciągniętej otoczki (ciemniejszy obszar wokół sutków), przywracając im młody kształt, wielkość i je unosząc.

Metoda ta koncentruje się na zmianie pozycji i kształtu piersi, a nie tylko na poprawie objętości, która zostaje uzyskana przy użyciu implantów lub własnej tkanki tłuszczowej, kiedy same włożenie implantów nie jest wystarczające.

Metoda ta polega na odwarstwieniu gruczołu od mięśnia i założeniu szwów w odpowiednim miejscu, pomiędzy gruczołem piersiowym a mięśniem piersiowym większym z dostępem przez małe cięcie w fałdzie podpiersiowym, które jest nam potrzebne do włożenia implantu.

Inaczej mówiąc jest to zmiana stosunku gruczołu piersiowego do mięśnia. W niektórych przypadkach może pojawić się dodatkowa blizna wokół otoczki. Jest to akurat wskazane, kiedy pacjentka ma duże otoczki piersiowe, ale nie należy się tym przejmować. Blizna wokół otoczki, tak samo jak blizna w fałdzie, jest bardzo mało widoczna, ponieważ znajduje się na granicy pomiędzy dwoma kolorami skóry. Unikamy w ten sposób najbardziej nieakceptowanej blizny pionowej, pomiędzy otoczką a fałdem podpiersiowym, jak przy klasycznym lifcie.

Podniesienie wewnętrzne może być korzystne, jeśli pacjentka ma obwisłe piersi do pewnego stopnia. W innych przypadkach skuteczna metoda to klasyczny lift piersi.

Zabieg ten poprawia kształt, projekcję i symetrię piersi. Przywraca im jędrny wygląd. Ponadto może stworzyć bardziej zrównoważoną sylwetkę i bardziej młodzieńczy wygląd.

Jeśli podniesienie zostanie wykonane prawidłowo, piersi nie powinny powrócić do przedoperacyjnego wyglądu przez dziesięciolecia. Żeby jednak pacjentki mogły się nimi cieszyć przez długi czas, powinny uważać na wahania wagi. Również ciąża może mieć wpływ na ich kształt. W tym przypadku może wystąpić pewne osiadanie, ale nowa pozycja brodawki powinna pozostać nienaruszona.

Podsumowując, nie zawsze jesteśmy zmuszeni do stosowania klasycznej metody w przypadku operacji łączonej powiększania piersi z podniesieniem. Podczas konsultacji po wnikliwym badaniu stopnia wiotkości piersi, wielkości piersi oraz poziomu otoczki w stosunku do fałdu piersiowego, pacjentka zostaje zakwalifikowana do odpowiedniej skutecznej metody operacyjnej, która zapewnia jej długotrwały efekt i ładny kształt piersi.

EFEKT KOŃCOWY:

4 – 6 miesiące

ZDOLNOŚĆ DO PRACY:

po 5 -14 dniach (praca przy biurku)

RODZAJ ZNIECZULENIA ORAZ POBYT:

ogólne – (1-2 noce w klinice)

SPORT:

po 8-12 tygodniach

WIZYTA KONTROLNA:

po tygodniu , po miesiącu i po 3 miesiącach (Przed opuszczeniem kliniki pacjentka zostaje poinformowany o dalszym postępowaniu. Ważny jest bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem w okresie rekonwalescencji i regularne wizyty kondivolne)

NIEDOGODNOŚCI:

Brak kąpieli w wannie przez 4 tygodnie (możliwość kąpieli pod prysznicem po 3 dniach). Stanik sportowy należy nosić przez około 8 tygodnie w dzień iw nocy. Kształt piersi oraz obrzęki i przebarwienia normalizują się w ciągu pierwszych 2-12 tygodni.

Wymagane badanie przed zabiegiem:

 • MORFOLOGIA KRWI
 • GRUPA KRWI
 • APTT + INR
 • JONOGRAM
 • D-dimery
 • USG PIERSI LUB MAMMOGRAFIA
 • EKG (PO 40 ROKU ŻYCIA)
 • anty HBs, HBs antygen, HCV
 • Wymagane dodatkowe badania zostaną omówione podczas konsultacji
Kobiece piersi zakryte dłońmi

Najczęściej zadawane pytania

Jak będą wyglądały blizny?

Różnią się one w zależności od rodzaju nacięcia, które zasugeruje dr Rami Alshekh podczas konsultacji.
Powszechna metoda podnoszenia piersi obejmuje trzy nacięcia:
Wokół otoczek; rozciąga się w dół od otoczek do fałdów piersi; poziomo wzdłuż fałd piersi.
Chociaż linie nacięcia są trwałe, w większości przypadków będą mało widoczne i znacznie się poprawią z czasem. Dr Rami Alshekh dokłada wszelkich starań, aby umieścić blizny w ukrytych miejscach i zminimalizować je, mając na celu osiągnięcie pożądanych rezultatów przy jak najkrótszej bliźnie.

Jak przebiega zabieg liftingu piersi?

Różne techniki usuwania skóry piersi i kształtowania piersi określają lokalizację nacięć i powstałych blizn. Chirurg wybierze technikę na podstawie rozmiaru i kształtu piersi, rozmiaru i pozycji otoczki, stopnia zwiotczenia piersi, jakości i elastyczności skóry oraz ilości dodatkowej skóry.

Jeśli pacjent  czuje, że piersi są za duże lub za małe, dr Rami  może zalecić zmniejszenie lub powiększenie piersi zamiast podnoszenia piersi.

Jakiego okresu rekonwalescencji można się spodziewać i kiedy można wznowić normalną aktywność?

Powrót do normalnego poziomu aktywności i pracy zajmie około 10 do 15 dni. Po zabiegu pacjent otrzyma szczegółowe informacje dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym informacje o normalnych objawach, których będzie pacjent doświadczał oraz o procesie rekonwalescencji.

Jak długo utrzymają się wyniki?

Jeśli podniesienie piersi zostanie wykonane prawidłowo, Twoje piersi nie powinny powrócić do przedoperacyjnego opadania przez dziesięciolecia, zakładając, że nie ma znacznych wahań wagi lub pacjentka nie będzie przechodziła ciąży. Może wystąpić pewne osiadanie, ale nowa pozycja brodawki powinna pozostać nienaruszona.

Jakie inne zabiegi można wykonać jednocześnie z podniesieniem piersi?

Część pacjentek decyduje się również na abdominoplastykę w tym samym czasie co lifting piersi, ale można również rozważyć inne dodatkowe zabiegi, takie jak redukcja piersi, lifting ramion czy liposukcja.

Jak szybko po ciąży można wykonać lifting piersi?

Podnoszenie piersi można zwykle wykonać około roku po porodzie.